Mobil

Huawei şirketinden uygun fiyata sahip 5G telefon açıklaması geldi

Huawei şirketinden uygun fiyata sahip 5G telefon açıklaması geldi

 

Huawei şirketinin tüketici grubu CEO’su görevinde bulunan Richard Yu, 2020 senesi içerisinde ucuz fiyatlı 5G özelliğine sahip telefonların gelecek olduğu konusunda açıklama yaptı. Şu zamana kadar görmüş olduğumuz yeni nesildeki bağlantı desteklemekte bulunan ilk telefonları LG şirketi ile birlikte Samsung şirketi ve de Huawei şirketi piyasaya çıkartmıştı. Bu söz konusu cihazların tamamı da fazlasıyla ciddi tutarlarda alıcı beklemekteydi.

Yu ise, Mate 30 etkinliği kapsamında gazetecilere vermiş olduğu bir demeç içerisinde; ”5G, önümüzdeki sene mutlaka orta sınıf ile birlikte daha aşağısında yer alan telefonlara da vuracak” ifadelerine yer verdi ve sonrasında ise ”Bu sene premium segmentimiz içerisinde 5G bulunuyor, önümüzdeki sene içerisinde orta seviyeye düşmüş olacak ve sonrasında ise daha düşük segmentlere gelmiş olacak.” ifadelerine yer verdi.

Huawei şirketinin bu sene orta segment içerisinde yer almış olan telefonlarına özel olarak seçmiş olduğu işlemcisi de Kirin 810 olarak öne çıkmıştı. Önümüzdeki sene de bu çip ile birlikte daha sonra çıkacak neslini 5G modemler ile bir arada görmemiz olanaklı. Normal olarak orta segment içerisinde kullanılması konusunda planlar yapılan Kirin 710 modelinde yer alan işlemciler ise çok daha ucuz modellere aktarılmış idi. Bu çipler üzerinde de 5G modem görebilmemiz çok fazla şaşırtıcı olmayacaktır.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close