Mobil

Huawei şirketinden telefon satışı açıklaması

Huawei şirketinden telefon satışı açıklaması

 

Huawei şirketinin CEO’su görevinde bulunan Richard Yu, firmanın 2 haftadan daha az bir zaman içinde bitecek sene sonuna kadar dünyanın genelinde 230 milyon tane cihaz satacak olduğu konusunda açıklamada bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei şirketine ambargo uygulamasınan dolayı satışlar konusunda çok önemli bir düşüş gerçekleştirmesine karşın açıklaması yapılan bu rakam, firmanın akıllı telefon pazarı üzerindeki büyümeyi iyi bir biçimde yönetmiş olduğunu ortaya koymakta.

Huawei şirketi, geçmiş olduğumuz ay gerçekleştirmiş olduğu açıklama üzerinde 200 milyon tane akıllı telefon satışıyla alakalı barajını geçmiş olduğumuz seneye bakıldığında 64 gün daha erken aşmış olduğu konusunda bir duyuruda bulunmuştu. Elbette ki bu başarı üzerinde, Mate 30 modeli ile birlikte Mate 30 Pro modeli çıktığı zaman Çin’de gerçekleştirilen bu büyük indirimin de katkısı fazlasıyla üst seviyede.

Strategy Analytics şirketinin ortaya çıkartmış olduğu yeni bir tane rapor, Huawei şirketinin dünya üzerindeki en büyük akıllı telefon üretimi gerçekleştiren Samsung şirketine yaklaşacak olduğunu da ifade ederek, firmanın seneyi 251 milyon tane satış işlemiyle kapatacak olduğunu iddia ediyor. Huawei şirketi, 2018 senesinin son günlerine doğru 200 milyon tane akıllı telefon satışı gerçekleştirmişti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close