Bilgisayar

Huawei şirketinden masaüstü bilgisayar monitörü

Huawei şirketinden masaüstü bilgisayar monitörü

 

Huawei şirketi; PC’nin yanı sıra dizüstü bilgisayar ve ayrıca öteki görüntü sağlayıcıları ile uyum sağlayan ilk masaüstü monitörünü duyurmuş oldu. Hiç bir şekilde fena sayılmayacak özellikleri bulunan söz konusu bu monitör, bu özelliklere bakıldığı zaman uygun sayılabilecek çok önemli bir fiyat etiketine de sahip.

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Huawei şirketi, yayınlamış olduğu bir basın bülteniyle ürün portföyüne çok daha yeni bir kategori ilave ettiğini duyurmuş oldu. Huawei şirketi aracılığıyla yapılmış olan açıklamalara firmanın ilk masaüstü monitörü olarak karşımıza çıkacak Huawei Display 23.8″ modeli, 14 Nisan tarihinden itibaren resmen piyasaya sürülmüş olacak.

Pekala tüketiciler, Huawei şirketinin ilk masaüstü monitöründen tam olarak neler beklemeli? Her şeyin daha öncesinde Display 23.8″ adlı modelin Huawei şirketinin MateBook modelindeki dizüstü bilgisayarları üzerinde de görmüş bulunduğumuz çerçevesi olmayan tasarım anlayışını korumakta olduğunu belirtmemiz gerekli. Üç kısmı da sadece 5,7 milimetre kalınlığa sahip çerçevelerle kaplı durumda bulunan Huawei Display 23.8″ modeli, %90 seviyelerinde ekran ve gövde oranı sunmakta.

İsminden de anlayabilecek olduğunuz gibi 23,8 inçlik büyüklüğü bulunan, IPS bir panelle karşımıza çıkmış olan Display 23.8″ modeli, Full HD+ özelliğinde bir çözünürlük sunmakta. Huawei şirketinin tarafından yapılmış olan açıklamalara bakılırsa NTSC türündeki renk paletinin %72’lik kısmını desteklemekte bulunan bu masaüstü monitör, 178 derece genişliğinde bir bir görüş açısıyla beraber 1000:1 kontrast oranı sunmasıyla öne çıkıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close