Mobil

Huawei şirketinden lisans uzatma anlaşması

Huawei şirketinden lisans uzatma anlaşması

 

Çin ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri arasında meydana gelen ticari savaş içinde en fazla darbeyi almış şirketin Huawei şirketi olarak öne çıktığınız söylememiz çokta yanlış olmayacaktır. Bu söz konusu hasarı olabildiği kadar azaltma konusunda isteği bulunan Çin asıllı telekomünikasyon firması, Amerika Birleşik Devletleri asıllı firmalarla çalışmak amacıyla da lisans zamanını 2 hafta daha uzatma konusunda hazırlık yapıyor. Firmanın daha öncesinde yapmış olduğu 90 gün süreli uzatma ise pazartesi gününde sona ermiş olacak.

2 haftalık periyotta gerçekleşecek uzatma zamanının fazlasıyla kısa bir durumda bulunduğunu da düşünecek olursak Huawei şirketinin daha uzun vadeye sahip bir uzatma işlemiyle alakalı olarak çalışmalar yapmakta bulunduğu da ifade ediliyor. Fakat düzenleyicilerin önüne çıkartabileceği engelleri aşabilmek amacıyla da ilk önce kısa zamanlı uzatma planları yapmaya başlamış durumda. Öte yandan her 2 tarafta halen söz konusu bu bilgileri onaylamış bir durumda değil ve bu konuyla alakalı olarak yorum yapmayı da hiç bir şekilde kabul etmiyorlar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close