Mobil

Huawei şirketinden Huawei Music uygulaması

Huawei şirketinden Huawei Music uygulaması

 

Çin asıllı akıllı telefon üreticilerinden Huawei şirketi, Google şirketine ait hizmetlerden yararlanamaması kararından hemen sonra kendisine ait ekosistemini yaratmayı da aralıksız şekilde sürdürüyor. Huawei şirketi, bu defa da kendisine ait müzik yayın akışı hizmeti olarak öne çıkan Huawei Music’i resmi bir şekilde başlattı.

Huawei şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’nin kara liste konusundaki kararından sonra Google ile alakalı hizmetleri alamamaya başlamış oldu. Dünya üzerinde yer alan en çok telefon satışı gerçekleştiren akıllı telefon üreticisi bu problemin üstesinden gelebilmek amacıyla kendi mobil ekosistemlerinden Huawei Mobile Services(HMS) geliştirmeye başlamış oldu. Huawei şirketi, bir müddet öncesinde kendi kullanıcılarına haber akışı sunabilmek amacıyla Squid ile anlaşma gerçekleştirmişti. Haber akışının hemen sonrasında firma şimdi de kendisine ait müzik yayın akışı hizmeti Huawei Music’i resmi bir şekilde başlatmış oldu.

Huawei Music, aslına bakılırsa 2018 senesinden bu yana Avrupa için duyurulmuş oldu. Fakat şu zamanlarda aktif bir duruma geldi ve kullanılmaya başlanmış oldu. Popüler durumda bulunan müzik yayın hizmetleri kadar içeriğe sahip durumda bulunması bile Huawei şirketinin söz konusu bu hizmeti başlatmış durumda olması, firmanın müşterilerini rahatlatmış olacaktır. Huawei şirketinin de Google’dan bağımsızlaşmasını çok daha basitleştirecektir.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close