Mobil

Huawei şirketinden HarmonyOs konusunda yeni açıklama geldi

Huawei şirketinden HarmonyOs konusunda yeni açıklama geldi

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin hükümeti tarafından bir takım yaptırımlara tabi tutulmuş olan Huawei şirketi, kendisine ait işletim sistemiyle alakalı kartını oynama kararı aldı ve geçmiş olduğumuz haftalar içerisinde gerçekleştirilen Huawei Geliştirici Konferansı esnasında kendisine ait işletim sistemlerinden HarmonyOS’u resmi bir şekilde duyurdu.

HarmonyOS isimli işletim sistemi; akıllı telefonlar ile birlikte televizyonlar, tabletler, otomobiller ve de akıllı saatler benzerindeki türlü ürünlerde kullanılabilecek bir biçimde geliştirilmiş oldu. Huawei şirketinin HarmonyOS isimli işletim sisteminden beklentisi fazla yüksek fakat firma bir defa daha, HarmonyOS işletim sistemi bulunan bir tane akıllı telefonu en azından 2019 senesi içerisinde piyasaya çıkartmayacak olduğunu açıkladı.

Huawei şirketinin Kıdemli Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Vincent Yang, bütün bu yaşanmış olanlara karşın Android ekosistemini korumayı istemekte olduklarını açıkladı. Yang’ın yapmış olduğu açıklamalarına bakılır ise Huawei şirketi, HarmonyOS isimli işletim sistemini yalnızca Android işletim sistemini kullanamamakta olduğu hallerde akıllı telefonlarında kullanmaya başlayacak.

Yang, firmanın gelecek dönemler içerisinde piyasaya çıkartılacağı açıklanan yeni amiral gemisi olarak öne çıkan Mate 30 Pro modelinin de Android işletim sistemine sahip olarak geleceğini ifade etti. Açıklamalara bakılacak olur ise Huawei şirketi, Amerika Birleşik Devletleri’nin tarafından bir yaptırım uygulanmaya başlayacak olduğu son dakikalara kadar akıllı telefonları üzerinde Android işletim sistemi kullanmayı sürdürecek.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close