Mobil

Huawei şirketinden Google servislerini kullanan telefon duyurusu

Huawei şirketinden Google servislerini kullanan telefon duyurusu

 

Android Authority üzerinde bulunan bir habere bakılırsa Huawei şirketi, bu yılın son günlerine kadar Android işletim sistemi tarafından komple lisanslı bir sürümü bulunan en az 2 tane telefon daha çıkartmış olacak. Yani aslında bu, Google şirketina ait servislerinin belirli bir zaman daha kullanılabileceği anlamına gelmekte.

Burda yer alan kötü durumdaki haberse Çin asıllı teknoloji şirketinin piyasaya çıkartacağı bu söz konusu 2 tane yeni akıllı telefonun yalnızca Güney Afrika pazarına özel olarak çıkacak durumda bulunması. Açıkça söylemek gerekirse bu durumun tam olarak nasıl işleyecek olduğundan emin olamadık çünkü Huawei şirketinin Google şirketine ait ürünlerini kullanmasının yasaklanmış olması aslında bölgesel bir durumda değil küresel bir durumdaydı.

çıkartılacağı açıklanan telefonlardan birisi Huawei Nova 5T modeli. Ötekisi ise Huawei Y9 Prime isimli modelin (2019) çok daha fazla yükseltilmiş ve tamamen güncellenmiş bir versiyonu şeklinde piyasaya sürüleceği açıklamaları yapılan Huawei Y9 S modeli.

Huawei şirketi söz konusu bu 2 tane cihazın 2019 senesinin son günlerine kadar Güney Afrika içerisinde satışa çıkacak olduğunu ve her 2 tane cihazın da Google şirketi tarafından desteklenecek olduğu konusunda bir açıklama yaptı. Elbette ki bunun tam olarak nasıl olduğu halen kesin bir şekilde belli değil. Teoriye bakıldığında Huawei şirketinin dünya üzerindeki herhangi bir tarafta Google şirketi tarafından desteklenecek yeni cihazları hiç bir şekile satamıyor olması gerekli.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close