Mobil

Huawei şirketinden Google Haritalar uygulaması için bir alternatif

Huawei şirketinden Google Haritalar uygulaması için bir alternatif

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei şirketine yönelik olarak ticari yaptırımlar uygulamaya başlamasının sonrasında Çin asıllı akıllı telefon üreticisi firma, yeni cihazları üzerinde Google Mobil Hizmetleri’ni kullanamamakta. Yani yeni çıkmış olan Huawei şirketinin telefonu üzerinde Google Play Store ile birlikte Gmail ya da Google Haritalar benzerindeki çok önemli uygulamalar yer almamakta.

Huawei şirketi daha öncesinde Google Mobil Hizmetleri’ne alternatif bir şekilde Huawei Mobil Servisleri’ni resmi bir şekilde duyurmuş durumdaydı. Firma, bu söz konusu çalışmaların çok önemli bir parçası şeklinde TomTom adlı firmayla özel bir anlaşma yaparak Google Haritalar’a kendisine ait bir alternatifini üretme konusunda çok önemli bir adım atmış oldu. TomTom sözcülerinden bir tanesi, yapmış olduğu açıklama ile birlikte anlaşmanın çok kısa bir zaman önce imzalanmış olduğunu bildirdi.

Huawei şirketi, bu söz konusu anlaşmayla beraber bundan böyle Google Haritalar adlı uygulamalar yerine TomTom şirketinin harita ile birlikte trafik ve de navigasyon yazılımlarını kullanabiliyor olacak. Çin asıllı şirketin TomTom’un yazılımını kendisine ait akıllı telefon uygulamalarını meydana getirebilmek amacıyla kullanabileceği de ifade edildi. Yani bundan böyle Huawei şirketi, yeni nesil cihazları üzerinde TomTom GPS uygulamasını kullanmanın yerine Huawei Maps benzerindeki değişik bir harita uygulamasına da yer verebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close