Mobil

Huawei şirketinden Avrupa hamlesi

Huawei şirketinden Avrupa hamlesi

 

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olan Huawei şirketi, çok uzun bir zamandan beri Amerika Birleşik Devletleri’nin koymuş olduğu ambargolarına çare bulabilmenin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nin casusluk iddialarına da direnmeyi sürdürüyor. Firma, bugüne kadarki zaman içerisinde orta yolu bulabilmek amacıyla elinden gelen her şeyi gerçekleştirdi fakat Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, Huawei şirketini de iyiden iyiye köşeye sıkıştırmış durumda. Hatta firma, yaşanmış olan olaylardan dolayı Türkiye üzerinde de satışa çıkartılan Mate 30 modelindeki amiral gemisini Google Servisleri bulunmadan piyasaya çıkartmak zorunda kaldı.

Huawei şirketi bir zamandır, Avrupa ülkelerinin güvenini kazanabilmek amacıyla çalışmaktaydı. Fakat yaşanmış olan olaylar, Birleşik Krallık benzerindeki pek çok Avrupa ülkelerinin Huawei şirketiyle alakalı hususları 2 defa düşünmesine sebep olmaktaydı. Ve hatta Birleşik Krallık, çok kısa bir zaman öncesinde Huawei şirketinin ülke içerisindeki 5G altyapısından men edilmesini oylamış oldu. Yaşanmış olan bu süreç içerisinde Amerika Birleşik Devletleri yönetiminin çok farklı lobi çalışmaları yapmış olduğu ve Huawei şirketini daha da fazla köşeye sıkıştırmaya çalışmakta olduğu da açıkça ortaya çıkmış idi. Bunla beraber oylamadan çıkmış olan sonuçta, Huawei şirketinin lehineydi.

Şimdi de bu konuyla alakalı bir şekilde, Huawei şirketinin Avrupa üst düzey yöneticileri arasında yer alan Abraham Liu’dan fazlasıyla önemli açıklamalar gelmiş durumda. Liu, Brüksel içerisinde yapmış olduğu açıklamalar üzerinde Huawei şirketinin, Avrupa’ya her zaman olduğundan daha da çok bağlı olduğunu belirtti. Yapmış olduğu açıklamalar içerisinde aldıkları bir karardan da söz eden Liu, Huawei şirketinin Avrupa’ya üretim üsleri kuracak olduğunu açıkça ilan etmiş oldu. Huawei şirketi, Avrupa’da kuracağı bu üretim tesisleri üzerinde 5G üstünde çalışmalar yürütmeye başlayacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close