Mobil

Huawei şirketinden 120 Hz ekran açıklaması

Huawei şirketinden 120 Hz ekran açıklaması

 

Huawei şirketinin yeni amiral gemisi kategorisinde yer alan telefonu P40 Pro adlı model, 120Hz seviyesindeki ekran yenileme hızı bulunan rakiplerinin tam tersine 90Hz ekran yenileme hızı ile birlikte tanıtılmıştı. Huawei şirketinin CEO’su görevinde bulunan Yu Chengdong, amiral gemisi modelinin ekran yenileme ile alakalı hızının niçin 90Hz olduğunu da resmi bir şekilde açıklamış oldu.

Amiral gemisi kategorisinde yer alan akıllı telefon rekabeti içerisinde en ufak detaylar dahi telefonların kullanıcılar tarafından daha da çok tercih edilmesine sebep olabilmekte. Bundan dolayı da telefon üretici firmalar, ellerinde yer alan en iyi teknolojileri amiral gemisi telefonlara ilave etmeye çalışmakta.

Huawei şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde duyurusu yapılan amiral gemisi P40 Pro modeli, ekran yenileme hızı hususunda rakiplerinin biraz daha gerisinde kalmaktaydı. Huawei şirketinin bu alan içerisindeki rakipleri olarak öne çıkan Samsung ile birlikte Oppo gibi markalar amiral gemisi telefonlarında 120Hz seviyesindeki bir ekran yenileme hızı sağlamaktayken Huawei şirketi de, P40 Pro modelini sadece 90Hz yenileme hızı bulunan bir ekran ile duyurmuş oldu.

Chengdong, Huawei P40 Pro modeli ile birlikte P40 Pro Plus modelinin 120Hz gücündeki ekran yenileme hızına sahip olabilecek kabiliyette bulunduğunu ifade etti. CEO, böyle olmasına karşın kendilerinin pil optimizasyonu ile birlikte ”öteki nedenler”den dolayı 120Hz gücündekinin yerine 90Hz gücündeki bir ekran yenileme hızını tercih etmiş olduklarını ifade etti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close