Mobil

Huawei şirketindeki sorumludan şaşırtan bir Google açıklaması

Huawei şirketindeki sorumludan şaşırtan bir Google açıklaması

 

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin arasında meydana gelen ticaret savaşlarının odak noktası üzerinde bulunan Huawei şirketinin Google uygulamalarıyla beraber hizmetlerine erişimi ortalama bir şekilde 6 ay öncesinde kesilmişti. Bunun meydana gelmesi Huawei şirketini, Mate 30 Pro benzerindeki çok önemli cihazlarını satabilmek amacıyla Google şirketine bağımlı durumda bulunmayan Android işletim sistemine benzeyen bir sistem yaratmaya zorlamış idi.

Amerika Birleşik Devletleri’yle Çin arasında imzalanmış olan ilk aşama ticaret anlaşmasıyla beraber gerginliğin azalmasının yanı sıra Huawei şirketine yönelik koyulan ticaret yasaklarının kalkması konusunda beklentiler bulunurken Avusturya’da yer alan Der Standard gazetesine konuşma gerçekleştiren firmanın Avusturya sorumlusu görevinde bulunan Fred Wangfei, Huawei şirketinin Google şirketine geri dönmeyecek olduğunu ifade etti.

Wangfei, Huawei şirketinin Amerika Birleşik Devletleri siyasetine karşı bağımlılığından kurtulma konusunda isteklerinin olduğunu ifade etti ve firmaya yönelik yeni yaptırımların gelmeyecek olduğunun garantisinin yer almadığını ifade etti. Huawei şirketinin yöneticisine bakılırsa söz konusu firmanın Android işletim sistemi ve iOS işletim sisteminin yanında 3. bir akıllı telefon ekosistemi geliştirme konusunda isteğinin olmasının asıl sebebi de bu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close