Teknoloji

Huawei şirketi yonga setinin tanıtım tarihini açıkladı

Huawei şirketi yonga setinin tanıtım tarihini açıkladı

 

Çin’de merkezi bulunan teknoloji devlerinden biri olan Huawei şirketi, 2019 senesine fazlasıyla güçlü bir şekilde başlangıç gerçekleştirmişti ve bu konuda yer alan başarısını ise sürdürmeyi istemekte. Bu zamana kadarki dönem içerisinde yeni işletim sistemlerinden biri olan Hongmeng’i, Mate 20 X modelini ve yapay zekaya sahip işlemcilerinden Ascend 910’u tanıtmış olan firmanın P30 modelinde yer alan akıllı telefon modeli de geçmiş olduğumuz günler içerisinde Avrupa’da ‘‘En İyi Akıllı Telefon’’ olarak seçilmiş idi.

Firma, üretmiş olduğu P serisiyle birlikte arka arkaya 2. ödülüne sahip olmayı başarmıştı. Üretimini yapmış olduğu yonga setleri ile birlikte Qualcomm şirketine de fazlasıyla büyük bir rakip olarak öne çıkacağını açık bir şekilde göstermiş idi. Bugünlerde ise yonga konusunda yer alan iddialar doğrulanmış oldu ve Huawei şirketinin tarafından çok daha yeni bir tane yonga setinin duyurusu yapılmış oldu.

Huawei şirketi, 6 ila 11 Eylül 2019 tarihlerinin arasında Berlin içerisinde gerçekleştirilecek IFA etkinliğinden hemen önce çok önemli bir açıklama gerçekleştirmiş oldu ve Kirin 990 ismine sahip olan yonga setini 6 Eylül tarihi içerisinde duyuracak olduğunu ifade etti. Ayrıca firma Kirin 990 isimli yonga setiyle alakalı olarak çok ufak bir video paylaştı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close