Mobil

Huawei şirketi satışlarını katlamayı başardı

Huawei şirketi satışlarını katlamayı başardı

 

Son günler içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ile çok sıkıntılı günler yaşamakta olan Huawei şirketi, her türden probleme karşın satışlarını artırmayı sürdürmekte. Açıklanmış olan son satış rakamları ise bu söz konusu bilginin doğruluğunu göstermekte.

Çin’de merkezi bulunan teknoloji firmalarından Huawei geçtiğimiz 1 sene içerisinde satışlarını nerdeyse ikiye katlamış oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nin merkezli araştırma firmalarından IDC’dem alınan verilere bakılır ise geçmiş olduğumuz sene dünya üzerinde cep telefonunun satışları %6.6 oranında bir azalma gösterdi.

Bu söz konusu azalmaya karşın Huawei şirketi satışlarını senelik bazda yaklaşık olarak %50 seviyesinde artırmayı başarmış oldu. Marka söz konusu bu artışı sağlamış durumdayken Samsung şirketi %10 oranında, Apple şirketi %30 oranında, yine başka bir Çinli firma olarak öne çıkan Xiaomi şirketi %15 oranında ve OPPO şirketi de %10 oranında bir düşüş yaşamış oldu. Huawei şirketinden sonra en çok artışta başka bir Çinli marka olarak öne çıkan Vivo cephesi içerisinde yaşanmış oldu. Marka senelik bazda %20’ye ulaşan bir artış yaşamış oldu.

IDC rakamlarına bakılır ise firmanın telefon pazarı içerisindeki payları. Kırmızı durumdaki renk 2019 senesinin ilk 3 ayını göstermekteyken öteki renkte 2018 senesinin ilk üç ayı içerisindeki durumu göstermekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close