Mobil

Huawei şirketi satışı gerçekleştirilen telefonlarla alakalı açıklama yaptı

Huawei şirketi satışı gerçekleştirilen telefonlarla alakalı açıklama yaptı

 

Shenzhen’de merkezi bulunan teknoloji devlerinden biri olan Huawei şirketi, 2019 senesinde küresel bir şekilde 200 milyon tane akıllı telefon sevkiyatı yapmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Geçmiş olduğumuz seneye bakıldığında bu söz konusu hedefe 64 gün çok daha erken bir zamanda ulaşmış olan firma, aslında yeni bir tane daha rekora imza atmış bir durumda. Huawei şirketini çevrelemiş bir durumda bulunan casusluk iddialarının yanı sıra öteki güvenlik kaygıları göz önüne alındığı zaman, bahsi geçen bu kilometre taşı aslında daha da çok anlam kazanmış bir durumda.

Geçmiş olduğumuz mayıs ayı içerisinde, Donald Trump’ın hükümeti tarafından uygulanmaya başlanan ticaret yasakları, Çin asıllı firmanın Google şirketinin çatısı altında yer alan mobil hizmetlere erişmesini de engellemiş bir durumdaydı. Misal olarak; bu ayın ilk dönemlerinde tanıtımı gerçekleştirilen Huawei şirketinin yeni amiral gemisi modellerinden biri olan Mate 30 modeli, Gmail ile birlikte Google Play Store, Google Haritalar ve YouTube benzerindeki servislere ön yüklü bir şekilde yer vermedi.

Dünya üzerindeki 2 numaralı akıllı telefon üretici firma olarak öne çıkan Huawei şirketi, karşılaşmış olduğu zorluklara karşın 200 milyon tane sevkiyata ulaşmayı başarmış bir durumda. Üst seviyedeki sevkiyat hacmini Çin’de yer alan güçlü bir durumdaki performansına borçlu durumda bulunan bu marka, sene sonuna kadarki dönem içerisinde 300 milyon tane barajını aşma konusunda bir hedefi var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close