Teknoloji

Huawei şirketi PC ve Monitör piyasasına mı girecek?

Huawei şirketi PC ve Monitör piyasasına mı girecek?

 

Çin üzerinden gelmeye başlayan bilgilere bakılırsa Huawei şirketi, akıllı telefon pazarı içerisinde yaşayacak olduğu gerilemeyi monitör ile birlikte PC pazarına giriş yaparak telafi etme planları yapmaya başladı. Söylentilere bakılacak olursa söz konusu firmanın ekran panellerini de hangi üreticilerden alacak olduğu bile kesinleşmiş durumda.

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Huawei şirketi, Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilmiş olan geçici ticaret lisansı 15 Eylül tarihinde sona erdiğinden dolayı akıllı telefon bölümü üzerinde geleceği tamamen belirsiz bir döneme girmiş vaziyette. Belki de bundan dolayı, belki de Xiaomi şirketinin pazar üzerinde görülen beklenmedik başarısından dolayı; Huawei şirketinin monitör pazarı içerisine giriş yapacak olduğu iddia edilmiş durumda

Huawei şirketine yakın kaynaklar tarafından aktarılmış olan özel bilgilere bakılırsa Çin asıllı firma pazara, üretecek olduğu düz ve de kavisli bilgisayar monitörleri ile birlikte giriş yapmayı hedeflemekte. Huawei şirketinin kullanacak olduğu ekran panelleriyle alakalı bir şekilde de bilgi paylaşmış olan kaynaklar, Huawei şirketinin ekran panellerini; kavisli monitörlerle ilgili olarak TPV Technology şirketinden, düz monitörlerle ilgili olarakta BOE şirketinden alacak olduğunu ifade etmiş durumdalar.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close