Mobil

Huawei şirketi o iddiaları yalanladı

Huawei şirketi o iddiaları yalanladı

 

Huawei şirketi, akıllı telefonla alakalı bölümü satacak olduğu şeklinde çıkan iddiaları yalanlamaktayken; üst düzey durumda bulunan bir akıllı telefon markası oluşturma konusunda da ısrarcı olacaklarını ifade etti.

Huawei şirketi, 2019 senesinin Mayıs ayında başlamış olan Amerika Birleşik Devletleri ambargosundan bu zamana kadar akıllı telefon sektörü içerisinde çok zorlu bir ‘var olabilme’ mücadelesi vermekte. Firma, bahsi geçen bu ambargodan dolayı bir çok Amerika Birleşik Devletleri asıllı iş ortağıyla ilişkisini kesmek mecburiyetinde kalmış durumdayken; en son da genç tüketicilere hitap etmekte olan alt markalarından Honor şirketini Çin asıllı bir konsorsiyuma satmak mecburiyetinde kalmıştı.

Huawei şirketinin bu kadar zorlu bir sürecin içerisinde yer alması, firmanın akıllı telefon kısmını elden çıkaracak olduğu söylentilerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamış bir vaziyette.

Ancak bahsi geçen bu söylentiler, Huawe şirketinin akıllı telefonla alakalı kısmını Çin hükümetine ait durumda bulunan bir Varlık Denetim ile İdare Komisyonu’na bağlı bir firmaya satılacak olduğu şeklindeydi. Fakat Huawei şirketi de, söz konusu bu iddiaları kesin bir dille yalanlayıp Amerika Birleşik Devletleri’nin baskısına karşın akıllı telefon sektörü içerisinde zirveye oynamayı sürdüreceğini bildirmiş bulundu.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close