Mobil

Huawei şirketi Nova 3i Lite adlı cihazın duyurusunu yaptı

Huawei şirketi Nova 3i Lite adlı cihazın duyurusunu yaptı

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin hükümeti tarafından kara listeye alınmasından dolayı yeni cihazlarını Google Mobil Hizmetleri bulunmadan piyasaya sürmek mecburiyetinde kalmış olan Çin asıllı teknoloji devlerinden Huawei şirketi, kısıtlama olmasına karşın Japonya’da Google servisleri tarafından desteklenmiş olan Huawei Nova 3i Lite ismine sahip çok daha yeni bir cihaz tanıtımı yaptı.

Çin hükümeti için casusluk yapmış olduğu iddia edilerek 2019 senesinin Mayıs ayında Amerika Birleşik Devletleri tarafından ticari kara listeye alınmış olan Huawei şirketi, uygulanmış olan ticari yaptırımlardan dolayı Google şirketi gibi önemli hizmetlere sahip pek çok Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan firmayla iş birliğini kesmek mecburiyetinde kalmış oldu.

Yeni tanıtımı yapılmış olan telefonları içerisinde Google Mobil Hizmetleri’ni kullanamamakta olan Çin asıllı teknoloji devi, bu söz konusu problemin üstesinden gelmek amacıyla da kendi mobil ekosistemlerinden Huawei Mobil Servisleri’ni (HMS) geliştirmiş idi. Misal olarak; ardımızda bırakmış olduğumuz mart ayı içerisinde tanıtımı yapılan Huawei P40 adlı serisi içerisinde ve ardımızda bırakmış olduğumuz senenin sonlarında tanıtım yapılan Mate 30 adlı seride Google servislerinin yerine HMS yer almaya başlamıştı.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close