Mobil

Huawei şirketi gelecek sene büyük bir yenilik yapacak

Huawei şirketi gelecek sene büyük bir yenilik yapacak

 

Yeni ortaya çıkmış olan özel bir habere bakılırsa Çin asıllı teknoloji devlerinden Huawei şirketi, gelecek senenin amiral gemisi modellerinin kameraları içerisinde ”sıvı lens”le ilgili teknolojiye yer vermiş olacak. Yeni kullanılmaya başlanacak bu teknolojiyle beraber kameraların yetenekleri de en üst düzeye ulaşmış olacak.

Teknolojinin gelişimiyle alakalı hız gün geçtikçe katlanıp artmaya devam ediyor. Bu söz konusu süreçten akıllı telefonlarımız içerisinde kullanılmakta olan bileşenler de çok büyük bir seviyede etkilenmekte. Akıllı telefon modellerinde görmeyi beklemekte olduğumuz en yeni teknoloji ise ”sıvı lens” şeklinde adlandırılmış olan teknoloji. Yeni ortaya çıkmış olan bir habere bakılırsa Çin asıllı teknoloji devlerinden Huawei şirketi, bu söz konusu teknolojiyi gelecek sene amiral gemisi modellerinde sunmayı planlamakta.

Habere bakılır ise Huawei şirketi, sıvı lensle alakalı teknolojinin test süreci içerisinde son aşamaya gelmiş oldu. Firma, Aralık 2019 tarihi içerisinde sıvı lens teknolojisiyle ilgili olarak patent başvurusu yapmıştı. Huawei şirketinin yapmış bulunduğu söz konusu bu başvuru 4 ay geçtikten sonra, 2020 senesinin Nisan ayı başlarında onaylanmış ve firmanın bu söz konusu teknolojiyi akıllı telefon modellerinde kullanacak olduğu gün de beklenmeye başlamıştı.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close