Mobil

Huawei şirketi Avrupa’daki ilk fabrikasını nerde açacak?

Huawei şirketi Avrupa'daki ilk fabrikasını nerde açacak?

 

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Huawei şirketi, bugün yapmış olduğu özel bir duyuru kapsamında Avrupa’da açacak oldukları ilk fabrikanın nerede açılacağı konusunda açıklamada bulundu. Buna bakılırsa firmanın Avrupa’da yeralan ilk fabrikası Fransa içerisinde açılmış olacak.

Çin asıllı teknoloji devi Huawei şirketini sadece akıllı telefonlarıyla tanımamaktayız. Firma, dünyanın genelinde pek çok ülke üzerinde fazlasıyla büyük altyapılar da kurmakta. Zaten geçmiş olduğumuz aylar içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasında başlamış olan ticaret savaşının Huawei şirketinin üstündeki baskıları, özellikle de telekomünikasyon sektörü yönünen çok büyük bir önem arz etmekteydi.

İşte Huawei şirketi, bugün içerisinde çok daha yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Firma, 4G ile birlikte 5G ağ ekipmanlarının üretilecek olduğu yeni fabrikasının açılacak olduğu yeri resmi bir şekilde duyurdu. Duyuruya bakılırsa Huawei şirketi, ekipmanların üretilecek olduğu söz konusu fabrikayı Fransa’da açmış olacak. Firma, bu söz konusu projeye 200 milyon euro tutarından daha çok bütçe ayırmış vaziyette.

Huawei şirketi, Fransa içerisinde açacak olduğu fabrikadan çıkacağı açıklanan ürünlerden 1 milyar dolar tutarında satış beklemekte. Firmanın açacak olduğu fabrikanın tam bir yeri de şu anda kesinlik kazanmış vaziyette değil lakin fabrika Fransa’da açıldığı zaman bu söz konusu fabrika, Huawei şirketinin Çin haricindeki fabrikalarının en büyüğü olarak karşımıza çıkacak ve Avrupa’da açılmış ilk fabrika olma özelliğini taşıyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close