Mobil

Huawei şirketi artık dünyanın 1 numarası

Huawei şirketi artık dünyanın 1 numarası

 

Canalsy adına sahip bir araştırma firmasının yapmış olduğu en son araştırma, Huawei şirketinin akıllı telefonla alakalı sektörün bir numarası olmaya başladığını göstermekte. Araştırmaya bakılır ise Huawei şirketi, 2020 senesinin ikinci çeyreklik diliminde 55.8 milyon tane akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirip, sektördeki bir numara olmayı başarmış durumda.

Analiz firmalarından biri olarak öne çıkan Canalsy aracılığıyla gerçekleştirilen bu araştırma, Huawei şirketinin akıllı telefon satışları konusunda Samsung şirketini geçmiş olduğunu göstermekte. Akıllı telefonlarla alakalı sektör, COVID-19 ile alakalı salgının patlak vermiş olmasından dolayı derinden sarsılmış hale gelse de Huawei şirketi, satış rakamları konusunda azalma gerçekleşmesine karşın Samsung şirketini ardında bırakmayı başarmış oldu. Gerçekleştirilen özel bir araştırmaya bakılır ise bunun en büyük sebebi, Huawei şirketinin Çin pazarında yer alan satışlarını arttırmış olması.

Canalsy şirketinin paylaşmış olduğu rapora bakılırsa Huawei şirketi, 2020 senesinin ikinci çeyreklik diliminde %5 düşüşle 55.8 milyon tane telefon sevkiyatı gerçekleştirmiş oldu. Huawei şirketinin en büyük rakiplerinden biri olarak öne çıkan Güney Kore asıllı teknoloji devlerinden Samsung şirketi de aynı dönemlerde 53.7 milyon tane akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Böyle olması da Huawei şirketinin, çok az bir farkla olsa bile Samsung şirketini geçmiş olduğunu göstermekte. Samsung şirketinin mevcut durumdaki satışları, ardımızda bırakmış olduğumuz senenin aynı dönemine bakıldığı zaman %30 kadar düşmüş bir vaziyette.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close