Mobil

Huawei şirketi 24 Şubat tarihinde katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtabilir

Huawei şirketi 24 Şubat tarihinde katlanabilir ekranlı telefonunu tanıtabilir

 

Çin asıllı teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Huawei şirketi, 24 Şubat tarihinde İspanya’nın Barcelona kenti üzerinde bir tane sanal basın toplantısı gerçekleştireceği açıklamasında bulundu. Shenzhen’e merkezi bulunan firmanın, bahsi geçen etkinlik esnasında yeni katlanabilir akıllı telefon modelini duyurması konusunda beklenti var.

Dünya üzerinde yer alan en büyük ikinci akıllı telefon üreticilerinden biri olarak öne çıkan Huawei şirketi, 24 Şubat tarihinde İspanya’da yer alan Barcelona kenti içerisinde bir sanal basın toplantısı gerçekleştireceği şeklindeki söylentileri doğrulamış oldu. GSMA’nın corona virüsüyle alakalı salgından dolayı Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2020’yi iptal etmiş olmasının sonrasında Barcelona’da etkinlik düzenleyecek olduğu konusunda açıklamada bulunan ilk firma olarak öne çıkan Çin asıllı marka, bahsi geçen basın toplantısı esnasında daha öncesinde kaydedilmiş bir açılış konuşması paylaşmış olacak.

Gizmochina’nın Huawei şirketine çok daha yakın kaynaklara dayandırıp yapmış olduğu söz konusu haberine bakılırsa Çin asıllı teknoloji devlerinden, sanal ortam üzerinde gerçekleşecek etkinlik kapsamında yeni katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefonunu duyurmuş olacak. Geçtiğimiz sene piyasaya çıkartmış olduğu ilk katlanabilir ekrana sahip Mate X modeliyle halen emekleme aşamasında bulunan bu söz konusu sektöre ilk adımını atmayı başaran Huawei şirketi, Samsung şirketinin Galaxy Z Flip modeline çok güçlü bir yanıt vermeyi talep ediyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close