Mobil

Huawei P50 hangi işletim sistemiyle gelecek?

Huawei P50 hangi işletim sistemiyle gelecek?

 

Huawei şirketinin yaklaşmaya az kalan amiral gemisi olarak çıkacak P50 adlı modelinin, HarmonyOS işletim sistemi ön yüklü bir şekilde gelecek olduğu ifade edilmekte. Eğer ki söz konusu bu iddia gerçek olur ise Huawei şirketi, tarihi içerisinde ilk defa Android işletim sistemiyle çalışmayacak çok özel bir tane akıllı telefonu piyasaya çıkartmış olacak. Telefonun donanımlarıyla alakalı özellikleri de halen bilinmezliğini koruyor

Şu zamana kadar bu işletim sisteminin tam olarak neler sunmakta olduğuna yönelik çok detaylı bir bilgi sahibi olmayı başaramadık fakat Huawei şirketine çok yakın Çin asıllı bazı kaynaklar tarafından fazlasıyla dikkat çekici bir takım iddialar ortaya atılmış durumda. Sina Tech China tarafından yapılmış olan bazı haberlere bakılırsa Huawei şirketi, P50 isimli serinindeki amiral gemisi modellerini HarmonyOS 2.0 işletim sistemiyle çalışır bir durumda tüketicilere sunmuş olacak.

Eğer ki söz konusu bu iddialar gerçek olur ise, Huawei şirketiyle alakalı da bir devrim niteliği taşıyor olacak. Çünkü bugüne dek Huawei markasına sahip olan hiçbir tane telefon, HarmonyOS ön yüklü bir şekilde piyasaya çıkartılmamıştı. Böylece P50 adlı seriyle de bir ilk yaşanmış bulunacak. Fakat bu durum aslında çokta şaşılacak bir şey değil diyebiliriz. Firma, ardımızda bırakmış olduğumuz zamanlarda gerçekleştirdiği bazı açıklamalar üzerinde 2021 senesinin sonlarına kadar en az 100 milyon tane akıllı telefon modelini HarmonyOS işletim sistemine kaydırmayı amaç edindiğini ifade etmiş idi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close