Mobil

Huawei Mate X modelinin satış rakamları açıklandı

Huawei Mate X modelinin satış rakamları açıklandı

 

2019 senesi, katlanabilir özelliğe sahip olan akıllı telefonları görmeye başlamış olduğumuz ilk yıldı ve katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefon çıkartmış olan firmalardan biri de hiç kuşku yok ki Huawei şirketiydi. Çin asıllı akıllı telefon üretici firma, geçmiş olduğumuz yılın kasım ayı içerisinde katlanabilir özelliğe sahip telefonlarından Mate X modelini piyasaya çıkarttı. Söz konusu firma, yapmış olduğu açıklama içerisinde Mate X modelinin çıkmış olduğu aydan bu zamana kadar aylık bir şekilde ortalama 100.000 taneye yakın satış gerçekleştirdiğini ifade etti ki Çin haricinde satışa sunulmamış olan bir cihazla ilgili olarak fazlasıyla etkileyen bir rakam.

Kıyaslama yapacak olursak Samsung şirketinin katlanabilir özelliğine sahip olan akıllı telefonlarından Galaxy Fold modeli Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Birleşik Krallık ile birlikte Almanya, Fransa, Güney Kore, Hindistan ve ayrıca birkaç Avrupa ülkesi üzerinde daha satışa çıkartıldı. Öte yandan Huawei şirketinin tam tersine Samsung şirketinin, Android işletim sisteminin en yeni sürümü ile birlikte Google servislerine erişimi konusunda herhangi bir problem bulunmamakta.

İki tane cihazın arasında öte yandan bir fiyat farkı da yer alıyor. Galaxy Fold modeli, ortalama bir şekilde 2.000 dolar (11.700 Türk Lirası tutarında) tutarındaki bir fiyata satılmaktayken Mate X modeli de, ortalama bir şekilde 2.400 dolar (14.000 Türk Lirası tutarında) tutarındaki bir fiyattan satılmakta fakat her 2 firmanın da MWC 2020 kapsamında bu cihazların çok daha ucuz ve çok daha yeni sürümlerini tanıtacak olduğu konuşulmakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close