Mobil

Huawei Mate X modeline yeni bir tane güncelleme geldi

Huawei Mate X modeline yeni bir tane güncelleme geldi

 

Çin’de merkezi bulunan teknoloji evlerinden bir tanesi olan Huawei şirketi, bu yılın ilk dönemlerinde duyurmuş olduğu Huawei Mate X modeline sahip katlanabilir özelliğe sahip akıllı telefon modelini geçmiş olduğumuz ay içinde piyasaya çıkartılmıştı ve rekor sayılabilecek satışlara imzasını atmıştı. Çin içerisinde piyasaya sürülmüş olduğu gün fazlasıyla kısa bir zaman içinde marketlerde stoku tükendiği açıklanan Mate X isimli model, fazlasıyla büyük bir ilgiyi üstüne çekmeyi başarmış idi.

Huawei Mate X modeli, piyasaya çıkartılmış olduğu zaman Huawei şirketinin kendi üretmiş olduğu Android 9 Pie işletim sisteminin tabanına sahip EMUI 9.1 isimli arayüzüne sahipti. Son çıkmış olan raporlara bakılırsa Huawei şirketi, Google şirketiyle arasında geçmiş anlaşmazlığa karşın Huawei Mate X isimli modeller alakalı Android 10 işletim sisteminin sürümünü getirecek olduğunun sinyallerini yakmış oldu. Firmanın Tüketici Elektroniği Grubunun Yazılım Mühendisliği Başkanı görevinde bulunan Wang Chenglu, Huawei Mate X isimli modelle alakalı Android 10 işletim sistemi tabanına sahip EMUI 10 Beta için güncelleme paylaşıldığını da açıklamış oldu.

Huawei şirketinin ilk katlanabilecek özelliğine sahip akıllı telefon modeli olan Huawei Mate X modeli, pek çok ertelemenin yanı sıra meydana gelen aksiliklerden sonra en sonunda piyasaya çıkartılarak rekor satışlara imza atmayı da çok başarmıştı. Dünyanın genelinde büyük ilgi görmüş olan Huawei Mate X modeli, Türkiye içerisinde yer alan pazara girecek mi yoksa girmeyecek mi bu konu da halen kesin bir bilgi yer almıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close