Mobil

Huawei Mate 30 Pro modelinin tanıtımı yapıldı

Huawei Mate 30 Pro modelinin tanıtımı yapıldı

 

Huawei Mate 30 Pro modeli, bugün içerisinde Almanya’nın başkenti olan Münih kentinde gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtılmış oldu.

Arkamızda bırakmış olduğumuz son bir kaç süresince kâh Google şirketi pişman oldu, kâh Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargoyla alakalı kararını geri çekme ihtimaliyle gündemler çıktı. Bu esnada ise Huawei şirketi, 2012 senesinden bu zamana kadar üzerinde çalışmakta olduğu işletim sistemlerinden HarmonyOS’yi 9 Ağustos tarihindeki resmi geliştiriciler konferansı esnasında tanıtmış idi. HarmonyOS ise, bir tane akıllı telefonu çalıştırmakta olan yazılımdan daha fazla bir ”ekosistem” şeklinde karşımıza çıkmış oldu.

Huawei şirketinin bu adımı atmasından sonraki ilk akıllı telefonları ise Mate 30 modeli ile birlikte Mate 30 Pro modeli olarak öne çıkacaktı. Bütün dünya Android işletim sistemi ve iOS işletim sistemi, yani 2 tane Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket Apple şirketi ve Google şirketinin karşısında, Çin’den çok önemli bir rakip görebilmenin heyecanı içinde bulunuyorken, Huawei şirketi de hiç bir şekilde sır vermedi. Bu esnada bir tane Google yetkilisi çıkacak Mate 30 cihazları üzerinde resmi Google Servisleri’nin kullanılamayacak olduğunu ifade etti.

Hauwei Mate 30 Pro modeli, Avrupa içerisinde 8 GB’lik RAM ve de 256 GB’lik bir depolamaya sahip olarak gelecek versiyonuyla 1099 euro tutarından satışa sunulmuş olacak. Bu söz konusu fiyatın Türk Lirası kuruna dönmesi ve mevcut vergilerde eklendikten sonra Türkiye içerisinde 13.500 Türk Lirası seviyelerinde satışa çıkması konusunda bir beklenti var.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close