Mobil

Huawei kullanıcıları için çok kötü bir haber

Huawei kullanıcıları için çok kötü bir haber

 

Google Mesajlar adlı uygulamanın kodları üzerinde yer almakta olan bazı bilgilere bakılırsa Google şirketi, 31 Mart’tan itibaren Mesajlar ile birlikte Duo isimli uygulamanın Google lisansı bulunmamakta olan cihazlar üzerindeki desteğini kesmiş olacak. Bu söz konusu gelişme, Google lisansı olmayan telefonlar üzerinde Mesajlar ile birlikte Duo isimli uygulamaların kullanılamayacak olduğu anlamına gelmekte.

Google şirketinin, Android güvenlik ile birlikte izin yönergelerine uymakta olan, önyüklü bir durumda herhangi bir kötü amaca sahip yazılıma sahip durumda bulunmayan ve Google Play Protect ile alakalı hizmetin bir parçası şeklinde Google şirketinin kendisine ait güvenlik özelliklerini desteklemekte bulunan akıllı telefonlar, Google şirketi aracılığıyla lisanslanıyor. Pekala söz konusu bu bilgiyi sizler ile niçin paylaşmaktayız? Zira 31 Mart tarihinden itibaren Google Mesajlar ile birlikte Duo isimli uygulamalar, lisanssız cihazlar üzerinde çalışmayı durdurmuş olacak.

XDA Developers aracılığıyla Google Mesajlar isimli uygulamanın kodlar üzerinde tespit edilmekte olan bir tane uyarı metni, açık bir biçimde ‘Mesajlar, 31 Mart tarihinden itibaren bu söz konusu cihaz da dahil sertifikasız cihazlar üzerinde çalışmayı durdurmuş olacak’ şeklindeki ifadelerine yer vermekte. Mesajlar adlı uygulamayı kullanma amacıyla Google hesabı ile oturum açma mecburiyeti bulunmamakta olduğundan Google şirketi, şu zamana dek lisanssız durumda bulunan cihazların da uygulamayı kullanması için izin vermiş idi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close