Mobil

HTC şirketi üçüncü ayda da büyüme açıklaması yaptı

HTC şirketi üçüncü ayda da büyüme açıklaması yaptı

 

Son dönemlerde toparlanma konusunda işaretler göstermeye başlamış olan HTC şirketinin geliri Kasım 2020 ila Aralık 2020 tarihleri içerisinde artış göstermişti. Şirket arka arkaya üçüncü kez büyüme açıklayıp tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Tayvan asıllı teknoloji üreticilerinden biri olarak öne çıkan HTC şirketi, bir dönemler üretmiş olduğu akıllı telefonları sayesinde çok ciddi bir pazar payı elde etme başarısını göstermiş ve tüm dikkatleride üstüne toplamıştı. Daha sonrasında ise çok uzun bir buhran dönemi geçirmiş olan şirket, yakın zaman içerisinde tekrardan toparlanmaya başlamış oldu.

HTC şirketi ardımızda bırakmış olduğumuz ay 17,61 milyon dolar tutarında bir gelir elde etmeyi başarmış oldu. Şirket daha önceki senenin aynı dönemi içerisinde elde etmiş olduğu 17,08 milyon dolarlık tutarın da %3’lük bir üstüne çıkmış bulundu. Böylelikle HTC şirketi arka arkaya üçüncü ayı içerisinde de büyüme elde etmiş oldu. HTC şirketinin Ocak ayna ait rakamları aslına bakılırsa Aralık 2020 tarihinden daha düşük durumda bulunsa da ardımızda bırakmış olduğumuz senenin aynı dönemine bakıldığı zaman çok daha yüksek. Senenin ilk ayının teknoloji şirketleri aracılığıyla çok daha düşük satış rakamlarıyla geçilmiş olması fazlasıyla sık rastlanmakta olan hatta beklenmekte bulunan bir durum.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close