Mobil

Honor şirketinden 5G özelliğe sahip telefon duyurusu

Honor şirketinden 5G özelliğe sahip telefon duyurusu

 

Çin asıllı teknoloji devlerinden Huawei şirketinin genç tüketicilere özel olarak ürünler üreten alt markalarından Honor’un bir zamandır beklenmekte olan yeni akıllı telefon modelleri bugünden itibaren resmileşmiş durumda. Huawei şirketi, Honor markasına sahip olan ilk 5G özellikli telefon modellerinden ”V30” modeliyle birlikte ”V30 Pro” modelini tüketicilerin beğenisine sunmuş durumda. Kirin 990 isimli işlemciden güç almış bulunan bu telefonlar, iki tane ön kameranın yanı sıra üç tane de arka kamera olmak üzre toplam olarak beş tane kameraya sahip durumdalar.

Honor şirketinin 5G desteğine sahip ilk akıllı telefon modelleri 6.57 inçlik boyutun yanı sıra FHD+ şeklindeki bir çözünürlüğe sahip durumdalar. Her 2 tane modelin de ekranı üzerinde yalnızca ön kamera deliği yer alıyor. Bu söz konusu ekranlar, parmak izi okuyucu desteklerine sahip durumda değiller. Honor V30 modeli ile birlikte V30 Pro modelinin parmak iziyle alakalı sensörleri, telefonların yan bölümüne entegre edilmiş bir biçimde yer alıyor.

Honor V30 isimli serinin en temel farklarını ise kamera özellikleri oluşturmakta. Honor V30 modelinde 8 megapiksel çözünürlüğüne sahip ultra geniş açısına sahip bir kamera sensörü kullanılmış durumdayken Honor V30 Pro modelinde de 12 megapiksellik çözünürlüğe sahip bir ultra geniş açısına sahip sensör yer alıyor. Öte yandan her 2 tane modelin de ana kamerası, 40 megapiksellik çözürülüğe sahip olan Sony IMX600 markasına sahip.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close