Mobil

Honor CEO’sundan Google servisleri açıklaması

Honor CEO'sundan Google servisleri açıklaması

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde, Honor şirketinin yeni akıllı cihazlarının Google servisleriyle gelecek olduğuna yönelik bir takım haberler ortaya çıkmış durumdaydı. Honor şirketinin CEO’su da çıkmaya başlayan haberlerin hemen sonrasında durumu onaylamış oldu. Huawei şirketinden tamamen ayrılmış olan Honor şirketinin akıllı telefonları Google’a ait tüm servisleri destekliyor olacak.

Huawei şirketinin çok uzun bir zamandan beri mücadele etmeye devam ettiği Amerika Birleşik Devletleri’nin ambargosu ardından ardımızda bırakmış olduğumuz Kasım ayı içerisinde Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satışını gerçekleştirmiş olduğu Honor şirketinde artık işler yolunda gitmeye başlamış gibi gözükmekte. Ortaya çıkmış olan haberlere bakılırsa Honor şirketinin telefonları Google şirketine ait tüm uygulamalarını destekliyor olacak.

İlk önce Honor şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz hafta duyurusunu yaptığı ve Çin pazarı içerisinde satışa sunmuş olduğu Honor V40 modelinin global sürümünün Google şirketine ait servisleri destekleyecek olduğu yönünde haberlerin gelmesiyle beraber gündeme düşmüş olan hususta şimdi ise Honor şirketinin CEO’su görevinde bulunan George Zhao’dan açıklamalar gelmeye başladı.

Firmanın CEO’su görevinde bulunan George Zhao’ya bakılırsa Google şirketi ile birlikte Honor şirketinin arasında anlaşmaların gerçekleştirilmesi amacıyla hiçbir tane engel bulunmuyor ve iki firma bir müddettir gerekli noktalar üzerinde anlaşmaya varabilme amacıyla da görüşmeleri sürdürmekte.

 

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close