Mobil

Honor 9X Global Edition modelinin tanıtımı yapıldı

Honor 9X Global Edition modelinin tanıtımı yapıldı

 

Huawei şirketinin alt markalarından bir olarak faaliyet gösteren Honor, bu haftanın ilk günlerinde Honor 9X modelinin global versiyonu konusunda bir duyuru yaptı. Aslında zaten piyasa içerisinde mevcut durumda bulunan Honor 9X modelleri, ilk kez temmuz ayı içerisinde Çin’de yer alan pazara özel bir şekilde duyurusu yapılmış fakat beklenen etkiyi de hiç bir şekilde yaratmayı başaramamıştı. Bunun kapsamında Honor şirketi, Google şirketine ait servislerini de kullanacak olduğu ifade edilen Honor 9X modelinin sadece birkaç ufak değişiklik yaparak global versiyonunu duyurmuş oldu.

Temmuz ayı içerisinde tanıtımı yapılan bu modelle aynı isim politikasını uygulamaya devam eden Honor şirketinin bunun kapsamında kafaları biraz daha karıştırmış olduğunu ifade edebiliriz. Cihazın adı ayrı bir tarafa dursun Huawei şirketinden değişik olarak Google sertifikası ile beraber karşımıza çıkacak Honor 9X Global Edition modeli, bu söz konusu sertifikayla beraber Google Mobile Suite uygulamaları tamamen ön yüklü bir durumda kullanıcılarla buluşmuş olacak.

Çin varyant üzerinde Kirin 810 yonga seti yer alan söz konusu bu Honor 9X modeli, global pazarla ilgili üretimi yapılan modeli üzerinde de Kirin 710F yonga setiyle birlikte destekleniyor olacak ve 48 MP özelliğine sahip birincil kameraya üzerinde yer verecek. Bu modelin kasım ayında çıkması beklenirken fiyatla ilgili bir açıklama da bulunmuyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close