İnternet

Google’dan yeni bir sürpriz

Google'dan yeni bir sürpriz

 

Google şirketinin CEO’su görevinde bulunan Sundar Pichai, şu dönemlerde iki tane ülke içerisinde hizmete açılmış olan ve ilerleyen günler içerisinde küresel pazarda da karşımıza çıkmaya hazırlanan Google News Showcase ile alakalı yayıncılara tam tamına üç senelik zaman diliminde 1 milyar dolar tutarında yatırım yapılacak olduğu açıklamasında bulundu.

Google şirketi gelecek 3 sene ile ilgili olarak ‘Google News Showcase’ platformuna çok ciddi bir seviyede yatırım yapma hazırlığının içinde. Çok daha yeni bir tür haber deneyimi sunma konusunda isteği bulunan Google şirketi, bununla ilgili olarak üç senelik bir süreç boyunca yayıncılar için tam tamına 1 milyar dolar tutarında ödeme yapmış olacak. Firma, okuyuculara çok daha fazla ve tamamen doğru bilgi sağlayabilmek amacıyla ödüllü haber sitelerinden meydana gelen bir içerik küratörü oluşturmuş olacak.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Google ile birlikte Alphabet CEO’su görevinde bulunan Sundar Pichai, bir tane blog gönderisi içerisinde; ‘Geçmiş olduğumuz birkaç sene içerisinde, her ay dünyanın genelindeki haber sitelerine 24 milyar ziyaret yollayan Google News Initiative’in 300 milyon dolar tutarındaki bir taahhüdüyle, küresel bir şekilde yerel yayıncılarla ilgili olarak acil durum fonu da dahil olmak üzre haber endüstrisini destekleyebilmek amacıyla bir çok adım atmış durumdayız. Covid-19 ile birlikte Dijital Büyüme Programı’mızın ufak ve orta ölçeğe sahip yayıncıların iş büyümelerini hızlandırabilmeye yönelik etkisini de görmekteyiz.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close