Teknoloji

Google’dan Chrome kullanıcıları için uyarı

Google'dan Chrome kullanıcıları için uyarı

 

Tarayıcıyla alakalı pazarın tartışmasız küresel lideri halinde yer alan Google şirketi, haliyle bilgisayar korsanlarının da bir numaralı hedeflerinden bir tanesi durumunda yer alıyor. Şirket geçmiş olduğumuz 2 aylık süreç içinde dördüncü acil koda sahip uyarısını yayınlamış bir durumda.

Bilgisayar korsanlarının hedeflerinde çok sık bir şekilde büyük şirketler ya da kurumlar yer almakta. Bu söz konusu kişilerin saldırı yapma amacıyla tercih etmiş oldukları ana hedeflerden bir tanesi de hiç bir şekilde şüphe yok ki teknoloji devlerinden biri olarak öne çıkan Google şirketi. Şirket son zamanlarda artış gösteren bilgisayar korsanı aktivitelerine karşı arka arkaya uyarılar yayınlamayı sürdürüyor.

Şirket kendi blogu üzerinden son iki ay içinde dördüncü acil koda saihp uyarısını yayınlamış durumda. Bu uyarı içerisinde bahsi geçmiş olan açıklar 2 milyar tane Google Chrome kullanıcısını da ilgilendirmekte. Windows ile birlikte macOS ve de Linux kullanıcılarının hepsi ise bu durumdan etkilenmekte.

Firmanın blogu üzerinde paylaşılmış olan yeni bir yazıya bakılırsa Google şirketi tam tamına yedi tane yüksek risk oluşturan güvenlik açığını tespit etmiş durumda. Şirket, kullanıcılarının görebilecek olduğu zararları minimum seviyede tutmanın yanı sıra halk arasında yer alan tabirle ‘Hırsıza yol göstermemek’ maksadıyla güvenlik açıklarıyla alakalı olarak çok fazla da detay vermiş değil. Açıklama aslına bakılırsa daha fazla bu durumun farkında bulunduklarını ifade etmeye yönelikti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close