İnternet

Google’dan 1 Nisan şakası ile alakalı açıklama geldi

Google'dan 1 Nisan şakası ile alakalı açıklama geldi

 

Bilinmiş olduğu gibi 1 Nisan tarihinde, dünyanın tamamında Şaka Günü ismi öne çıkıyor ve pek çok insan birbirine bu günde çok daha ilginç şakalar yapmakta. Bu söz konusu geleneğe ayak uydurmuş olan teknoloji firmalarının başında ise Google şirketi yer alıyor. Daha önceki dönemlerde fazlasıyla ilginç 1 Nisan şakaları yapmış olan Google şirketi, bu yıl içerisinde koronavirüs salgınına karşı odağın kaymaması amacıyla şaka yapmayacak olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Alphabet Inc. şirketinin bünyesi üzerinde faaliyet göstermeye devam eden yazılım devlerinden Google şirketi, bazı zamanlarda fazlasıyla eğlenceli içerikler ile karşımıza çıkmakta. Bazı zamanlarda arama sayfalarına çok daha ilginç sürprizler ilave etmiş olan firma, bazı zamanlarda da Doodle ismi verilmiş olan ve tarihe çok özel anlamlar içeriğinde barındıran grafikler yayınlamakta.

Firmanın adeta geleneksel bir duruma gelmiş olan eğlenceli içeriklerinden bir tanesi de 1 Nisan şakaları olarak öne çıkıyor. Daha önce teknoloji ile harmanlanmış ve ayrıca hiç bir kimsenin aklına gelemeyecek 1 Nisan şakaları sayesinde gündem olmayı başaran Google, ne kadar üzücüdür ki bu yıl şaka yapmayacak olduğu konusunda bir açıklamada bulundu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close