İnternetUygulama

Google sosyal ağ hizmetinin de fişini çekti

Google sosyal ağ hizmetinin de fişini çekti

 

Google şirketinin ortalama bir şekilde bir sene önce New York kentindeki tüketicilerin beğenisine sunmuş olduğu ”Shoelace” adına sahip sosyal ağ, tarihin tozlu sayfaları üzerine gömülecek. Google şirketinin yapmış olduğu açıklamalar içerisinde bu sosyal ağın 12 Mayıs tarihinden itibaren fişinin çekilecek olduğu açıklanmaktayken, neden olaraksa koronavirüs salgını gösterilmiş oldu.

Firmanın test etmeye başlamış olduğu söz konusu bu yeni platform, bir çok kişi tarafından ”tutmaz” ifadelerine yer verilerek daha ilk günden tarihin tozlu raflarına kaldırılmaya başlanmıştı. Şimdi ise Google şirketi, yeni sosyal ağıyla alakalı olarak bir açıklamada bulundu ve Shoelace adlı hizmetinin fişini çekmiş olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Google şirketinin Shoelace adına sahip yeni sosyal ağı, insanların tam olarak nelerden keyif almış olduğuna odaklanmaktaydı. Bunun doğrultusunda insanları ilgi alanlarına bakarak bir araya getirmeyi amaç edinmiş olan platform, hobilere bakılarak etkinlikler bulmanın yanı sıra etkinlik planlaması yapma ve planlanmış olan etkinliklere kişileri davet etme benzerindeki bir takım özelliklere sahip durumdaydı. Google şirketi, o dönemler içerisinde yapmış olduğu açıklamalarda test süreci boyunca uygulamanın ilk önce New York, hemen sonrasında da farklı lokasyonlarda kullanılabilecek olduğu konusunda bir açıklamada bulunmuştu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close