İnternet

Google şirketinden yeni bir VPN hizmeti

Google şirketinden yeni bir VPN hizmeti

 

Çok daha yeni bir hizmetle daha karşımıza çıkmayı başaran Google şirketi, kendisine ait VPN hizmetini resmi bir şekilde duyurmuş oldu. Google One paketlerinin dahilinde sunulmuş olan söz konusu VPN hizmeti, şu anda ise yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Android işletim sistemi kullanıcılarının tarafından deneyimlenebilmekte. Google şirketine bakılırsa söz konusu bu hizmet, gelecek aylar içerisinde Windows platformunun yanı sıra Mac platformu ile birlikte iOS platformu üzerinde de kullanılabiliyor olacak.

VPN, dünyanın tamamında çok sık bir şekilde tercih edilmekte olan hizmetlerden biridir. Gerek yasaklı durumda bulunan sitelere giriş yapmak gerekse internet üzerindeki gizliliği sağlayabilmek amacıyla kullanılabilmekte olan söz konusu bu hizmetler fazlasıyla da popüler. Şimdi de kullanıcılar, çok daha yeni bir VPN hizmetinden yararlanabiliyorlar. Üstüne üstük söz konusu bu hizmet, Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Google şirketi tarafından sunulmakta.

Google şirketi tüketicileri için bir müddettir ‘Google One’ adına sahip bir hizmet sunmakta. Google Drive’ın çok daha gelişmiş bir versiyonu olarak öne çıkan hizmet, verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını ve yaşanabilecek problemlerde Google’a direkt bir şekilde bağlanılabilmesini sağlamakta. Google şirketi şimdi ise, One hizmetinin dahilinde kendi VPN hizmetini snacak olduğunu ifade etti. Fakat Google şirketinin bu VPN hizmeti, şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan tüketiciler tarafından kullanılabilmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close