İnternet

Google şirketinden ülkemizde yayınlanacak reklamlarla ilgili ek ücret bildirisi

Google şirketinden ülkemizde yayınlanacak reklamlarla ilgili ek ücret bildirisi

Google şirketi yapmış olduğu yeni bir açıklamayla beraber 1 Kasım tarihi itibariyle Türkiye içerisinde yayınlanacak reklamlarla ilgili olarak %5 ilave ücret alacak olduğu konusunda duyuruda bulundu. Google şirketi, ilave ücretlere gerekçe olarakta Türkiye içerisinde yer alan yasal düzenlemelere uyum sağlamanın getirmiş olduğu maliyetle beraber karmaşıklığın önemli bir seviyede artmış olmasını göstermiş durumda.

Dünya üzerindeki en popüler arama motoru olarak öne çıkmasının yanı sıra aynı zaman içerisinde dünya üzerindeki en büyük reklam platformlarından bir tanesinin de sahibi konumunda bulunan Google şirketi, 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren ülkemizdeki reklam verenlerden %5 seviyesinde Yasal İşletme Maliyetleri alınacak olduğu konusunda duyuruda bulundu.

Google Destek sayfası üzerinde paylaşılmış olan açıklamaya bakılırsa Google Ads, ülkemizin de içinde bulunduğu belirli ülkeler üzerinde yayınlanacak reklamlarla ilgili olarak çok daha yeni ücretler almaya başlamış olacak. Bahsi geçen bu yeni ücretler, reklamların yayınlanacak olduğu ülkelere göre bir takım değişiklikler de göstermekte.

Google şirketinin yapmış olduğu açıklamasına bakılırsa Düzenleyici İşletme Maliyetleri veyahut kısa bir şekilde DST, uygulamadan etkilenmeye başlanacak Birleşik Krallık ile birlikte Türkiye ve de Avusturya’da yayınlanacak her reklam üzerinde asıl reklam maliyetlerine ilave bir şekilde tahsil ediliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close