Uygulama

Google şirketinden Play Pass Duyurusu

Google şirketinden Play Pass Duyurusu

 

Akıllı telefonlarla alakalı sektörün gelişim göstermesiyle beraber mobil uygulamalar da fazlasıyla büyük bir önem kazanmaya başladı. Kullanıcılar, kullanmakta oldukları mobil uygulamalarla beraber bir çok işlemi birkaç tane dokunuş gerçekleştirip çözebilir bir duruma geldiler.

Fakat yazılımcılar, geliştirmiş oldukları uygulamalar üstünden para kazanabilmek amacıyla uygulamalarına bazı zamanlarda reklamlar eklemenin yanı sıra bazı zamanlarda ise premium özelliklerin bulunduğu paralı sürümler sunmaktalar. Uygulama üzerinde yer alan reklamları kaldırma konusunda isteği olan ya da bir tane uygulamanın premium özelliklerinden yararlanma konusunda isteği olan kullanıcılar, tespit edilen ücretlerle özel sürümlere sahip olabilmekteler. Fakat teknoloji devlerinden Google şirketi, bu söz konusu duruma da el atıp mevcut sistemi değiştirme konusunda istekli gibi gözüküyor.

Geçmiş olduğumuz ay içerisinde Google şirketi, yeni bir tane daha sistemi test etmeye başlamış oldu. Google şirketinin testlerine başlamış olduğu söz konusu bu yeni sistem aslında; ”Google Play Pass” şeklinde adlandırılıyor ve Android işletim sistemi kullanıcıları için, paralı bir abonelik hizmeti sağlamış oluyor. Google şirketinin söz konusu bu yeni sistemini Microsoft şirketine ait ”Xbox Game Pass” isimli sisteme de benzetsek yanlış olmaz.

Daha öncesinde ortaya çıkmış olan bilgilere bakılır ise Google şirketi, Google Play Pass isimli hizmetiyle ilgili olarak kullanıcılardan tam olarak 4.99 dolar tutarında (yaklaşık olarak 30 Türk Lirası) para talep edecek ve bu abonelikle ilgili süreç sürdüğü müddetçe bir kullanıcı, Google Play Store mağazasında yer alan tüm uygulamalara bedava bir şekilde erişebiliyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close