Mobil

Google şirketinden Mesajlar uygulaması için baloncuk özelliği

Google şirketinden Mesajlar uygulaması için baloncuk özelliği

 

Google şirketi, ardımızda bırakmış olduğumuz mayıs ayı içerisinde Android 10 isimli işletim sistemini piyasaya çıkartmıştı. Bu söz konusu işletim sisteminin 2. beta güncellemesi üzerinde yeni bir tane özellik işletim sistemi üzerine ilave edilmişti fakat daha sonrasında ise firma bu söz konusu özellikten vazgeçip işletim sistemi üzerinden kaldırmıştı. Şimdi de Google şirketi, beta süreci esnasında test ederek daha sonra vazgeçmiş olduğu bu özelliğin tekrardan test sürecine başlamış oldu.

Test edilmeye başlanmış olan bu yeni özellik, Facebook platformunun Messenger uygulaması üzerinde kullanmakta olduğu sistemle neredeyse aynı desek yanlış olmaz. Bilmekte olduğunuz gibi Messenger uygulaması üzerinde birisi size mesaj gönderdiğinde mesajı yollayan kişinin profil fotoğrafı telefonunuzun ekran kısmında bir baloncuk biçiminde gözükmekteydi ve böylelikle de bir mesaj gelmiş olduğunu anlamaktaydınız. Google şirketi, telefon üzerinde yer alan ‘‘Mesajlar’’ adlı uygulama için de aynı özelliği uygulamaya koymayı düşünmekte.

Eğer ki Google şirketi söz konusu bu özelliğin testlerini başarılı bir şekilde tamamlayacak olursa Facebook Messenger üzerinde uygulanmakta olan bu özellik akıllı telefonların Mesajlar isimli uygulaması üzerine de entegre olmuş bulunacak. Bu ise eğer ki telefonunuza birisi SMS atacak olursa bu şahsın fotoğrafının ya da fotoğrafı bulunmuyorsa adının baş harflerinin baloncuk biçiminde ekranınız üzerinde belirecek olduğu anlamına gelmekte.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close