İnternet

Google şirketinden Linux üzerindeki bazı tarayıcılara yasak

Google şirketinden Linux üzerindeki bazı tarayıcılara yasak

 

Bugün içerisinde ortaya çıkmış olan bazı haberlere bakılırsa Google şirketi, neden olduğu bilinmiyor fakat Linux üzerinde kullanılmakta olan popüler tarayıcılardan bir kısmını yasaklamaya başlamış bir durumda. Eğer alt kısımda ifade edeceğimiz tarayıcıları Linux işletim sistemi üzerinde kullanmakta olan kullanıcılar arasında yer alıyorsanız, Google hizmetleri için bu tarayıcıları kullanıp giriş yapamıyor olacaksınız.

Reddit kullanıcılarından bir tanesi tarafından keşfedilmiş olan bu yasaklama, hemen platform üzerinde paylaşılarak yayılmaya başladı. Reddit kullanıcısı tarafından yazılmış olan yazı Linux işletim sistemi kullananların akınına uğramış durumda. Pek çok Linux işletim sistemi kullanıcısı da aynı yazının alt kısmına bu tarayıcıları kullanıp Google şirketine ait servislere erişememekte olduklarını ifade etti.

Linux işletim sistemini kullananlar Konqueror isimli tarayıcının yanı sıra Falkon isimli tarayıcı veyahut Qutebrowser isimli tarayıcıyı kullandıkları esnada bir mesajla karşılaşmaktalar. Google şirketine ait hizmetlere giriş yapmaya çalışmakta olan kullanıcıların önlerine ise, alt kısımda yer verdiğimiz mesaj çıkmakta:

‘‘Bu kullandığınız tarayıcı veyahut uygulama güvenli bir durumda bulunmayabilir. Değişik bir tarayıcı kullanmayı denemelisiniz. Eğerki zaten desteklenmekte olan bir tarayıcı kullanmaktaysanız sayfayı yenileyip tekrardan giriş gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.’’

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close