İnternet

Google şirketinden ingilizce telaffuz eğitimi

Google şirketinden ingilizce telaffuz eğitimi

 

Google şirketi tarafından duyurusu yapılan yeni telaffuz ile alakalı özelliği kullanmak amacıyla yapmanız gerekli olan, arama motoruna giriş gerçekleştirdikten sonra arama çubuğunun olduğu yere ”pronounce” yazarak telaffuzunu merak etmiş olduğunuz kelimeyi yazmak ve sonrasında ise arama gerçekleştirmek. Aramayı gerçekleştirdikten sonra ise, sonuçların en üst kısmında aramış olduğunuz kelimenin tam olarak nasıl söylenmiş olduğuyla alakalı bölümü de görmüş olacaksınız. Bu bölüm üzerinde yer alan hoparlör simgesine veyahut sağ kısmındaki yüz biçimine tıkladığınız zaman kelimenin söylenişini duymuş olacaksınız. Alt bölümde yer alan ”yavaş” isimli seçenekle de daha yavaş bir biçimdeki söylenişi dinleme imkanına sahipsiniz.

Google şirketinde görevli olan Tal Snir ise, arama motorunun söz konusu bu yeni özelliğini kaleme almış olduğunu bir tane blog yazısı paylaşarak duyurmuş oldu. Snir’in blog yazısı içerisinde; ”Söz konusu bu çalışmalar, bir tane kelimeyi tam olarak nasıl söyleyecek olduğunuzu öğrenebilmenin, özellikle de çok daha yeni bir dil öğrenme esnasında onu anımsamakta yardımcı olabileceğini açıkça göstermiş durumdadır. ”My Name is tam olarak nasıl telaffuz edilebilir?” benzerindeki şeyleri aradığınız zaman sesi dinlemenin yanı sıra kelimenin telaffuzunu öğrenme imkanına sahipsiniz” ifadeleriyle Google şirketinin söz konusu bu yeni özelliğini tanıtmış oldu.

Google şirketinin telaffuz özelliği sayesinde bir tane kelimenin tam olarak nasıl söylenmekte olduğunu dinlerken aynı zaman içerisinde, kelime söylendiği esnada dudaklarınızı tam olarak nasıl hareket ettirecek olduğunuzu da öğrenebileceksiniz.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close