İnternet

Google şirketinden Haberler konusunda kesin karar

Google şirketinden Haberler konusunda kesin karar

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Alphabet’in çatısı altında faaliyet göstermeye devam eden Google şirketi, belirli bir durumdaki haber yayıncılarına içerikleriyle alakalı ödeme yapmaya başlayacak olduğu konusunda duyuruda bulundu. Firma, ödemelere de öncelikli bir şekilde Avustralya’nın yanı sıra Brezilya ile birlikte Almanya’da yer alan medya gruplarından başlama konusunda plan yapıyor.

Son seneler içerisinde dijital abonelikle alakalı sistemi baz almış haber platformlarının artmaya başlaması, gazetecilikle alakalı ekosisteminin büyüme göstermesi ve dijital dünya üzerine entegre olabilmesi yönünden fazlasıyla büyük bir önem arz etmiş durumda. Abonelik sistemiyle birlikte belirli bir geliri garanti altına almış bulunan haber yayıncıları, bütçelerini daha da fazla çoğaltarak çok daha nitelikli işlet ortaya çıkartmaya başlamış durumda

Google şirketinin Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Brad Bender, nitelikli içerik üreticilerle alakalı sayısını arttırabilmek amacıyla belirli bir durumdaki haber yayıncıları için içerik başına ödeme yapmaya başlayacak oldukları bilgisini paylaştı. Firma, kullanıcıların lisanslanmış olan özel durumdaki içeriklere Google Haberler’in yanı sıra Keşfet aracılığı ile ulaşmaya devam edecek olduklarını da belirtti. Bahsi geçen bu plana Avustralya ile birlikte Brezilya ve de Almanya’da yer alan bazı medya gruplarıyla başlamaya hazırlanan Google şirketi, böylelikle haber kısmını daha da fazla zenginleştirmeyi hedeflemiş durumda.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close