İnternet

Google şirketinden Coronavirüs sitesi

Google şirketinden Coronavirüs sitesi

 

Google şirketi, kısa bir zaman öncesinde geliştirmiş olduğu konusunda duyuru yaptığı ve koronavirüs salgınıyla alakalı tüm bilgilerin ve de kaynakların yer almış olduğu sitesini resmi bir şekilde paylaştı. Söz konusu site şu zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri asıllı kullanıcılara hitap etmekte fakat çok yakın bir zamanda farklı ülkeler ve diller bulunan içerikler de site üzerinde yer almaya başlayacak.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde yer alan Wuhan kenti içerisinde ortaya çıktıktan hemen sonrasında çok kısa bir zamanda bütün dünyaya yayılmış olan ve şu zamana dek 11.399 insanın ölümüne sebep olan yeni ölümcül durumdaki koronavirüsle (COVID-19) mücadelenin dahilinde bilişim ile teknoloji devleri de ağırlıklarını koymaktalar. Google şirketinin daha öncesinde duyurmuş olduğu koronavirüs internet sayfası yayına başlamış durumda.

Koronavirüs ile alakalı salgını anlamak amacıyla söz konusu bilgilerden ve kaynaklardan meydana gelen internet sayfası, şu zamanda Amerika Birleşik Devletleri asıllı ziyaretçilere hizmet etmekte gibi gözüküyor. Bunla beraber yakın bir gelecek içerisinde değişik ülkelerin yanı sıra değişik dillerden içeriklerin de yayınlanmaya başlayacak olduğu ifade ediliyor. Bu hususta atılmaya başlanacak ilk adım İspanyolca içerikler olarak öne çıkacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close