İnternet

Google şirketinden çökme açıklaması geldi

Google şirketinden çökme açıklaması geldi

 

Bugün içerisinde meydana gelen çökme olayı bir çok kişinin aniden paniğe kapılmasına sebep oldu. Pek çok insan Google şirketinin en önemli hizmetleri arasında yer alan YouTube ile birlikte Google platformuna erişim sağlamakta zorlandı. Bunun yaşanması da bütün gözleri Google şirketinin üstüne çekmiş oldu. Olay aslında kısa bir zaman için kullanıcıları etkilemiş bir durumda bulunsa bile kullanıcıların Google şirketine ait hizmetlerin eksikliği fazlasıyla bariz bir biçimde hissedilmiş oldu. Pek çok kişi Google şirketinin yaptırım uygulamaya başlamış olduğunu düşünmeye başlamış olsa bile Google şirketi, söz konusu bu durumun uzaktan yakından bunla ilişkili bir durumda bulunmadığını belirten bir açıklamada bulundu.

Google şirketi, ortalama olarak 1 saat devam eden kesintinin sonrasında Google Cloud üstünden bir açıklamada bulundu. Açıklama içerisinde de şu ifadeler yer almış oldu;

”Google şirketinin Bulgaristan üzerinde yer alan ağı üstünden yönlendirilmekte olan trafiği etkileyen birden çok eşzamanlı fiber kesintileri problemi, 2019-12-19 saatler 02.36 Amerika Birleşik Devletleri/Pasifik tarihinden itibaren bütün etkilenen kullanıcılar için çözülmüş oldu. Google şirketinin mevcut durumdaki hizmetleri, erişim amacıyla birincil bir şekilde Bulgaristan ağ noktamızı kullanmakta olan kullanıcılar açısından belirli bir zaman boyunca erişilemez bir vaziyette kaldı. Problemi çözmeye çalışma esnasında göstermiş olduğunuz sabırdan dolayı da teşekkür ediyoruz. Problemin asıl sebebini belirledik ve olumsuz bir şekilde etkilenmekte olan trafiği değişik kısımlara yönlendirmiş olduk. Problemle ilgili olarak bir iç soruşturma başlatmış bir vaziyetteyiz ve ileri bir tarih içerisinde bunla ilgili ayrıntıları da kamuoyuna duyurmuş olacağız.”

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close