Teknoloji

Google şirketinden bankacılık sektörü hamlesi

Google şirketinden bankacılık sektörü hamlesi

 

Pek çok insanın akıllı telefonların yanı sıra tarayıcı ile birlikte yazılımdan tanıyarak bilmiş olduğu teknoloji devlerinden Google şirketi, çok daha değişik bir alana giriş yapma konusunda hazırlanmakta. Teknolojinin öncü isimleri arasında yer alan Google şirketi, çok yakın bir zaman içinde bankacılık sektörüne de giriş gerçekleştirecek ve bu alan üzerinde de kullanıcı edinmeye çalışıyor olacak.

Citibank şirketinin ana şirketi olarak faaliyet gösteren Citigroup şirketiyle iş birliği yapacağı açıklanan Google şirketi, Wall Street Journal tarafından çarşamba sabahında paylaşılan habere bakılırsa kod ismi ‘‘Cache’’ olarak açıklanan bir tane projeyi gelecek yıl kullanıcılarına sunmuş olacak.

Apple şirketi, bilinmekte olduğu gibi Goldman Sachs isimli bankayla birleşip kendisine ait kredi kartını kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Apple şirketinin kredi kartı ise son zamanlar içerisinde cinsiyetçilik konusundaki suçlamalarla karşı karşıya kalmış olsa bile şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde kendisine belli müşteriler çekmekte gibi gözüküyor. Bütün bunların yanında Google şirketi de, Apple şirketinden daha değişik bir yöntem izliyor olacak.

Google şirketi, bir tane kredi kartı çıkartmanın tam tersine kullanıcıları için vadesiz bir hesap sunacak olduğunu ifade etti. Citibank üzerinde yer alan vadesiz hesapları benzerindeki bir işlevle kullanıcılarla buluşacağı açıklanan bu hesap, kişiler için aslında banka kartı şeklinde hizmet veriyor olacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close