İnternet

Google şirketinden arama sonuçları için yeni bir özellik

Google şirketinden arama sonuçları için yeni bir özellik

 

Fazlasıyla sıradan olacak ancak diyelimki bir şey hakkında meraklandınız, Google arama motoruna girdiniz ve karşınıza sonuçlar çıkmaya başladı. Bilgiye olabildiği kadar hızlı ulaşma konusundaki ihtiyacınıza uygun bir şekilde Google şirketi, sizlere sonuç sayfası üzerindeki en üst noktada bir paragraflık bir açıklama göstermeye başladı. Hatta hemen alt kısmında ”kullanıcılar bunları da sordu” ifadelerine sahip konuya yönelik arama önerileri görmeye başladınız. Herhangi bir tane siteye tıklama işlemi olmadan istemekte olduğunuz bilgiye ulaşmış oldunuz.

İşte tamda burda bulunan arama sonuçları, Google şirketinin ana sayfası üzerine çıkan güçlü internet sayfalarına ait olmaktaydı. Fakat bazı durumlarda en üstte çıkmaya başlayan sonuçlar 2 veyahut 3 sene önce girilmiş içeriklere ait durumda bulunuyor. Bundan dolayı da bilginin tazeliğinde bir bozulma oluyor, hatta bazı durumlarda o bilgilerde de değişiklik olabiliyor. Google şirketi ise kendisine ait özelliğinden dolayı yanlış bilgileri de kitlelere ulaştırmış olmakta.

Aramayla alakalı performansı arattırabilmek amacıyla algoritmalarında sürekli olarak güncelleme yapan Google şirketi, ”featured snippets” ismini vermiş olduğu bu özellikte güncelleme yaptı. Bundan böyle hızlı bir şekilde bilgi almakta olduğunuz o paragraflar üzerinde yer alan bilgiler çok daha taze durumda bulunacak. Yani bundan böyle hatalı durumdaki bilgilerin yayılması ufak bir dokunuşla birlikte engellenmiş hale gelecek. Google şirketi, yapmış olduğunuz aramayı artık çok daha iyi bir şekilde anlamış olacak, konuya yönelik olarak çok daha bağlantılı ve de çok daha organik sonuçları karşınıza çıkartmaya başlayacak.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close