Mobil

Google şirketinden Android 10 zorunluluğu

Google şirketinden Android 10 zorunluluğu

 

Android 10 işletim sistemi, geçmiş olduğumuz ay içerisinde paylaşıldı. Telefon üretimi yapanlar da, kendilerine ait telefonlarının Android 10 işletim sistemi alabilmesi amacıyla güncellemeleri yayınlamanın yanı sıra geliştirmeyi de sürdürüyor. Fakat şu anda dahi piyasaya çıkartılmış olan yeni Android işletim sistemli cihazların hepsi Android 10 işletim sistemiyle kutusundan çıkmamakta. XDA üzerinde paylaşılmış olan bir tane tablo ise, Google şirketinin tam olarak ne kadar zaman daha cihazların Android 10 işletim sistemi ön yüklü durumda bulunmadan piyasaya çıkartılmasına izin verecek olduğunu göstermekte.

Üretimi gerçekleştirilmiş olan telefonlardan bir kısmı da halen kutularından Android 9.0 işletim sistemine sahip bir biçimde çıkıyor. Google şirketi, 31 Ocak 2020 tarihine kadar üretimi gerçekleştirilecek cihazlar üzerinde Android 9.0 Pie işletim sisteminin yer almasına izin veriyor olacak. Akıllı telefon üretimi gerçekleştiren firmalar ise bu tarihten daha sonrasında Android 9.0 Pie işletim sistemi yüklü durumdaki telefon üretimi yapamayacaklar. Yani aslında 31 Ocak 2020 tarihinden daha sonra üretimi gerçekleştirilen telefonlar Android 10 işletim sistemine sahip olmak mecburiyetinde kalmış olacak.

Google şirketinin eski Android işletim sistemiyle çıkacak telefonlar konusunda bir düzenleme gerçekleştirmiş durumda bulunması aslında çok daha iyi bir gelişmedir. Akıllı telefon üretimi yapan firmaların, Android 10 işletim sistemi güncellemesinin hemen sonrasında halen eski sürümü kullanan akıllı cihazların üretimini gerçekleştirmesi anlaşılabilir. fakat Android 10 işletim sisteminin paylaşılmasının üstünden bu denli uzun bir zaman geçmiş durumdayken halen Android 9.0 Pie işetim sistemine sahip durumdaki akıllı cihazların piyasaya çıkartılması tüketiciler açısından çokta olumlu bir durum olarak öne çıkmıyor.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close