Teknoloji

Google şirketi yeni bir satın alma yaptı

Google şirketi yeni bir satın alma yaptı

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan teknoloji devlerinden Google şirketi, bulut servisiyle alakalı olarak yeni bir satın almaya imzasını atmış oldu. Bunun dahilinde veri analiz firmalarından biri olan Looker, Google şirketinin bünyesine katılım gerçekleştirdi.

Google şirketi, sadece aylar önceki dönemde Looker’ın satın alınması konusunda süre süreci nihayet tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan bilgisayar yazılım firmalarından Looker, 2,6 milyar dolar tutarındaki bir satış bedeli ile Google çatısının altında hizmet vermiş olacak.

Bilmekte olduğunuz gibi Google şirketi, 2019 senesinin Aralık ayında veri analitik start-up’larından biri olarak öne çıkan Looker’ı bünyesine dahil edebilme konusunda planlar yaptığını duyurmuştu. Satın alma ile alakalı işlem, İngiltere rekabet gözlemcileri aracılığıyla gerçekleştirilen araştırmanın hemen sonrasında gerçekleşti. Bu söz konusu işlemden hemen öncesinde Looker’ın mevcut durumdaki değeri 280 milyon dolar tutarından çok artış göstermiş oldu.

Looker adlı şirket ise, Google Cloud’a ilave edilecek. O kadar ki, bu ayın içinde bir konferans esnasında konuşma gerçekleştiren Google Cloud’un CEO’su görevinde bulunan Thomas Kurian, Amazon şirketi ile Microsoft şirketi gibi bulut pazarında yer alan dev rakipleri yakalamaya odaklanmış olduklarını ifade etmişti.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close