Teknoloji

Google şirketi yeni bir satın alma daha yaptı

Google şirketi yeni bir satın alma daha yaptı

 

Google şirketi, son seneler içerisinde donanıma daha da çok odaklanmaya başlamış bir durumda ve bu alan içerisindeki en büyük rakiplerinden biri olan Apple şirketine erişmeyi başarabilecek tek bir firma olarak yeni hamleler yapmayı sürdürüyor. Firma, bugün içerisinde yapmış olduğu bir açıklamayla birlikte akıllı saat modelleriyle öne çıkmayı başaran giyilebilir teknoloji aksesuarları üretimi gerçekleştiren Fitbit şirketini 2,1 milyar dolar tutarındaki bir ücretle satın almış olduğunu açıkladı.

Google şirketi, Wear OS isimli platformla beraber giyilebilir ürün pazarına giriş gerçekleştirmeye çalışmakta ve gerçek bir etki yaratabilmek amacıyla da mücadele etmeyi sürdürüyor. Fitbit şirketinin bütün donanımları ise sürekli olarak beğeni toplamaktaydı ve bundan böyle Google şirketine, Android işletim sistemine entegre edilebilecek giyilebilir cihazlar geliştirebilmesi amacıyla da fazlasıyla güçlü bir temel sağlamış olacak. Firma, Fitbit isimli firmanın egzersiz takibinde yer alan deneyimini, mevcut durumda bulunan Google Fit uygulamaları üzerine de entegre edebiliyor olacak ve Apple şirketinin karşısında çok daha sağlam bir alternatif olarak karşımıza çıkabilecek.

Fitbit şirketi, yapmış olduğu basın açıklaması içerisinde satın almayla alakalı işlemin hisse başı için 7.35 dolar tutarında bulunmak üzere ortalama olarak 2.1 milyar dolar tutarındaki bir anlaşma ile sağlanmış olduğunu ifade etti. Öte yandan sağlık ile birlikte egzersiz konusundaki verilerin Google reklamlarıyla alakalı kullanılmayacak olduğunada dikkat çekip, gizliliği ciddiye almayı sürdüreceğini de vurgulamış oldu.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close