Uygulama

Google şirketi Tiktok’a gelen milyonlarca olumsuz yorumu silmiş durumda

Google şirketi Tiktok'a gelen milyonlarca olumsuz yorumu silmiş durumda

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde bir tane TikTok fenomeninin paylaşmış olduğu video dünyanın genelinde büyük bir ses getirmiş oldu ve tepki çekip bir çok tartışmaya da konu olmaya başladı. Google şirketinin bu olaydan sonra uygulamanın Google Play Store üstünde yer alan derecelendirmesini düşürmekte olan bütün yeni puanlamaları silmiş olduğu ifade edildi.

Sosyal medya bundan böyle yaşamımızın içine o kadar çok girdi ki nerdeyse ortaya çıkan her yeni haber bu platformlarda dönmekte olan tartışmalarla alakalı olmakta. Özellikle de kısa bir zamandan beri içinde bulunmakta olduğumuz koronavirüs salgınından dolayı çok farklı sosyal medya uygulamaları çok daha fazla kullanılır hale geldi. Bunlar arasından en öne çıkmış olanlardan bir tanesi de kısa videolar ile paylaşım yapılmış olan dünya çapında ünlü uygulama TikTok. Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde TikTok üstünden paylaşılan bir videoysa kullanıcıların fazlasıyla çok tepki göstermesine neden oldu.

Platformun oldukça popüler içerik üreticilerinden bir tanesi olarak bilinirliği bulunan ve 1 milyon taneden çok takipçisi bulunan Faisal Siddiqui adına sahip kullanıcı, söz konusu teklifini kabul etmeyen kadınlara asit atmış olduğu bir videoyu TikTok üstünden paylaşmış oldu. Siddiqui’nin paylaşmış olduğu söz konusu bu video, özellikle de kadınlar tarafından çok büyük bir öfkeyle karşılanmış durumdayken Siddiqui’nin ülkesi olarak bilinen Hindistan üzerinde de çok büyük tepkilere sebep oldu. Çok ufak bir hatırlatma yapmamızda yarar var; TikTok, Hindistan’da yasaklı durumdayken yeni yeni kullanılmaya başlanmış idi.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close