Mobil

Google şirketi o sorunu ortadan kaldıracak

Google şirketi o sorunu ortadan kaldıracak

 

Google şirketinin üreterek geliştirmeye devam ettiği Android isimli işletim sistemi, senelerdir akıllı telefonlarımıza can vermeyi sürdürüyor. Bu söz konusu işletim sistemini kullanan telefonlar, günler geçmeye başladıkça güncelleşip hem daha çok yeni özellikle karşımıza çıkıyor hem ise performans açısından daha çok gelişmiş oluyorlar.

Bilmekte olduğunuz gibi Android işletim sistemli akıllı telefonlar üzerinde video çekimi yapmanın bir boyut sınırı bulunuyor. Çekilmekte olan her bir tane video en çok 4 GB boyutuna sahip olabilmekte ve bu noktanın sonrasında ise akıllı telefonunuzun dosya boyutuyla alakalı limitine ulaştığından dolayı video çekimi yapmadı bırakması gerekli fakat Android işletim sistemi sizlere bunu hiç bir şekilde fark ettirmeden video çekimi yapmayı sürdürüyor ediyor fakat videonuzu 2 tane değişik dosyaya ayrılmış oluyor. Google şirketi, söz konusu bu durumu tam tersine çevirebilmek ve video kayıtlarıyla alakalı limitleri biraz daha arttırmayı talep ediyor.

XDA Developers üzerinde yer alan geliştiricilerden bazıları, konuyla alakalı olarak bir AOSP vaadi bulmuş durumda. Google şirketinin daha sonra çıkacak işletim sistemlerinden Android 11 üzerinde gerçekleştirilmesi konusunda beklenti bulunan bu yeni özellik, video çekmeyle alakalı limitleri daha üst bir seviyeye çıkartmış olacak. Google şirketi, daha sonraki Android işletim sistemi versiyonu üzerinde video kaydetmeyle alakalı limiti 4 GB’lık bir boyuttan 32 GB’lık bir boyuta kadar çıkartabilmeyi ve hatta mümkün bir durumdaysa bu limiti komple ortadan kaldırmayı planlamakta.

Etiketler

teknologram

Teknologram.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup Teknoloji hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan teknoloji sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close